Kapitálové životní pojištění

Jedná se o rezervotvorný typ pojištění, o jehož příspěvky si můžete snížit daňový základ. Tento typ pojištění je ideální uzavřít během ekonomicky aktivního života, kdy vám a vašim nejbližším poskytne ochranu při nenadálém výpadku příjmů v případě nešťastné události. Kombinuje pojištění se spořením, proto jej lze využít jako dlouhodobé spoření na penzi. V případě dožití vám na konci pojištění pojišťovna vyplatí sjednanou částku zvýšenou o podíly na výnosech, a to buď jednorázově anebo formou pravidelné doživotní renty. V případě úmrtí pojištěného během trvání pojištění je sjednaná pojistná částka vyplacena dědicům, resp. oprávněným osobám. U tohoto typu pojištění nemáte možnost rozhodovat o tom, kam bude pojišťovna vaše peníze investovat. Pro ty, kteří chtějí aktivně ovlivňovat investiční strategii, je zde investiční životní pojištění. Výhodou kapitálového životního pojištění je garance minimálního zhodnocení vašich peněz ve spořící složce.

 Výpočty, nízké sazby v oboru pojištění najdete pomocí kalkulačka.eu. Byty bez provizí jako např. pronájem bytu lze najít na vlastnici.cz. A když se chystáte cestovat nezapomeňte na cestovní pojištění!

Dále si můžete uzavřít online pojištění: Pojištění nemovitosti které vám dobře pojistí vaše obydlí či kancelář, Úrazové pojištění,které vás zajistí v případě úrazu, Životní pojištění, které je vhodné pro živitele rodiny, Povinné ručení pro vaše vozidlo. Pojištění vozidel kde najdete všechny potřebné informace k tématu, Pojištění domácnosti, které vám zajistí náhradu škody v případě např. vytopení, Životní pojištění, web kde získáte další dodatečné informace o pojištění života.